Pathik Shoes papuče Ako som neobula svoje deti 5 (od: Martin Vala)

Ako som neobula svoje deti 5 (od: Martin Vala)

Pathik Shoes - papučky do škôlky

Ako už som tu nedávno spomenul, drsné prostredie školských zariadení, je pre obuv skúškou ohňa. Deti tu nie sú pod dozorom rodičov a tak musíme tajne dúfať vo vloženej výchovné vzory a adekvátne návyky. Vzhľadom k tvaru nohy syna (skôr užší) a konzervatívnemu prístupu pedagogického zboru, bolo vhodné zaobstarať ako domáca obuv do škôlky papučky Pathik Shoes.

Po polroku nosenie, kedy sú topánky prakticky päť dní v týždni zaťažované, ma prekvapila ich húževnatosť aj ich funkčné vlastnosti, ktoré si po celú dobu udržali.

Na prvý pohľad obyčajná plátená pätka s jednoduchým strihom bez zbytočných dielov a prešívanie. Cez priehlavok ju fixuje jeden plátený remienok na suchý zips, a hoci je tento už po polroku nosenia znečistený, je ale stále funkčný! V oblasti päty je zrejmá výstuha - opätok, nízky, decentné, ale stále si zachoval tvar. Podrážka je po celej dĺžke topánky rovnako vysoká, tenučká a k spodnej časti iba lepená, čo sa ale javí ako úplne postačujúce. Za celú dobu používania nebola opravovaná a doteraz sa nikde neodlepuje, nikde neplandá, netrhá sa. Podošva má veľmi jemnú štruktúru, ktorá sa v miestach najvyššieho tlaku a trenia zotrela. Na základe tohto možno dobre posúdiť symetrické rovnomerné opotrebenie obuvi a prípadne odhaliť nesprávny stereotyp chôdze. V tomto predškolskom veku, je to častá a hlavne celkom dobre odstrániteľná vada vo vývoji chôdze.

Záverom by som zhrnul hlavné klady, ktoré na tomto modeli vidím. Obuvou ľahkú, mäkkú a bez nevhodného tvarovania sme splnili aj požiadavky personálu škôlky. Pol roka už je na hranici, keď ešte dieťaťu nie sú botky malé na dĺžku a po túto dobu si zachovali všetky mechanické vlastnosti a dokonca aj dôstojný vzhľad. Som s nimi v našom prípade príjemne potešený a spokojný.

autor: Martin Vala