RECENZIA MYMAYU EXPLORER RED Ako som neobula svoje deti 2 (od: Martin Vala)

Ako som neobula svoje deti 2 (od: Martin Vala)

MyMayu Explorer Red

Úplne neviem, ako tieto topánky zaradiť, ale čo sa týka ich využitie, ja mám jasno. Jeseň a jar sú obdobia, kedy si iste nájdu svoje uplatnenie a ja sa s vami rád podelím o ich vlastnosti, ktoré tomu nasvedčujú.

Z propagácie výrobca iste viete, že sú nepremokavé a dobre skladné, ale ich hlavná prednosť z fotiek spoznať nie je.

Ich dielenské spracovanie je na prvý pohľad kvalitné, aj keď sa jedná v podstate o gumovou podrážka kopírujúci hranu chodidla, ktorá ďalej pokračuje ako nepremokavý návlek s upevnením na nohe pomocou gumičiek a brzdičiek. Podošva je tenká, mäkká s nenápadným vzorom na spodnej časti a úplne bez akejkoľvek ďalšej vnútornej výstelky. Okraje topánky sú zaoblené, v prednej časti z väčšej časti prekrýva oblasť špica a kryje prsty, v oblasti päty je nízka. Návlek je valcový, bez profilovanie, s prešitými tunely na gumičky. K podošve je lepený dvojito šitý.

Z mojej vlastnej skúsenosti by mohol byť širší a preto pri obúvaní a hlavne pretiahnutia cez nohavici nohavíc to chce trošku cviku. Stiahnutie gumičkou je vedené cez priehlavok oblúkom k päte a nad pätovej kosti kolmo k úväzu cez priehlavok. Tento systém zaisťuje pohodlné a efektívne upevnenie topánky na nohe, ale myslím si, že lepšie sedí skôr na masívnejším chodidle. Tento detail možno úspešne vyriešiť hrubšie ponožkou, ak je potreba. Celkovo topánka pôsobí skôr outdoorovým štýlom. K topánkam výrobca ponúka aj profilované fleecovej vložky pre použitie v chladnejšom počasí.

Konečne sa dostávame k podstate geniality tejto obuvi.

Ako vyplýva z predchádzajúceho textu, topánky nemajú žiadnu vnútornú výstelku a preto, ako nohu do topánky obujete, tak sa v nej bude cítiť. V jarných teplých dňoch, kedy je na krajoch dňa vonku dosť vlhko, stačí tenké pančuchy či ponožky. Na jeseň, v sychravom a daždivom počasí, dieťa oblečieme teplejšie, s froté pančuchami či vlnenými ponožkami a môžeme vyraziť. Týmto sa z topánok Mymayu stáva veľmi univerzálne a funkčné obuv do nepohody, ktorá znesie nielen záťaž v terénov, ale vďaka kryté špici aj vyvádzanie na odrážadle. To všetko pri neustálom zachovaní minimálnej hmotnosti a maximálnej flexibility topánky.

autor:   martin Vala