RECENZIA BOBUX WAVE NAVY Ako som neobula svoje deti 1 (od: Martin Vala)

Ako som neobula svoje deti 1 (od: Martin Vala)

Bobux Wave Navy

Je tu leto v plnom prúde a máme dostatočne otestované detské sandálky Bobux.

Na prvý pohľad sú tieto sandálky skôr pre užšiu typ nohy. Zvršok aj stielka sú zhotovené z kože a podošva je syntetická. Ako veľmi pozitívny hodnotím, že majú nastaviteľný remienok cez priehlavok aj cez prsty. Užšie nožičky bývajú tiež nižší v oblasti priehlavku a cez prsty a preto je možnosť nastavenia dĺžky pásku veľmi dobrá varianta. Pásky sa zapínajú na suchý zips, a hoci sú pomerne úzke, sú suché zipsy dostatočne dlhé a dobre drží, nerozepínají sa. Priechodky pre pásky sú oceľové, takže nehrozí prasknutie ako u plastových. Pásky sa u podošvy lúčovito rozširujú, čo veľmi dobre vymedzuje pozíciu nožičky na stielke a pôsobí aj ako ochrana chodidla pred mechanickými vplyvmi.

V oblasti päty je uzavretý opätok, čo nie je práve moja obľúbená varianta - radšej mám otvorenú pätu a nastaviteľná pásik, ale musím uznať, že na druhej strane je to pre deti pohodlné a bezpečné. Opätok pekne usmerňuje pozíciu päty na stielke a tá je opäť chránená pred vonkajšími vplyvmi. Uzavretý opätok však neznamená fixáciu členku, čo je dobre. Je príjemne nízky a v oblasti Achillovej šľachy je anatomicky tvarovaný s mäkkým lemom po celom obvode.

Stielka je taktiež kožená a príjemná v kontakte s chodidlom. Podošva je syntetická, medovej farby, skôr hladká s jemným prelisom zo spodnej strany. Mohla by byť tenšie a mäkšie v ohybe, ale na druhú stranu má po celej dĺžke rovnakú hrúbku bez zbytočných podpätkov či nerovností.

Celkovo sú sandálky veľmi vkusné, dobre farebne kombinované, skvele dielensky spracované, ale hlavne funkčné! Chôdza v nich je stabilný a prirodzená od prvého obutie.

 

autor:   martin Vala